Vítejte!

Abyste si Proud vychutnali
se vším všudy, musí vám být více jak 18 let.

Kdy jste se narodili?
Zpět

FAQ

Chcete se dozvědět více o našem pivovaru?
Napište nám a my vám rádi odpovíme.

Jsem hospodský, jak si můžu objednat vaše pivo? +

Na stránce Kontakt naleznete kontakty na naše obchodníky pro regiony Praha a Brno (+okolí). Pro případ odběru v jiných regionech vás naši obchodníci odkáží na správného velkoobchodního partnera. Pokud jste z Plzně a okolí, je možné po předchozí domluvě vyzvednout pivo přímo v plzeňském pivovaru v dárkové prodejně.

Jak mám pivo skladovat a jaká je jeho trvanlivost? +

Naše pivo je nefiltrované a nepasterizované a tak pro většinu piv dáváme garanci 3 měsíce. U silnějších piv je nicméně možné skladovat i déle, vždy zkontrolujte údaj o minimální trvanlivosti. Vždy je ale třeba skladovat ideálně v chladu a temnu.

Jaká balení nabízíte? +

Naše pivo nabízíme v sudech s naražečem flach („žehlička“) o objemu 15L a 30L. Dále také v nevratných skleněných lahvích o objemu 0,33L a 0,75L s korunkovým uzávěrem. Lahve je možné zakoupit v papírových kartonech 12x 0,33L a 6x 0,75L nebo také ve vratných přepravkách 24x 0,33L a 12x 0,75L.

Je možné pivo zakoupit přímo v pivovaru? +

Lahvové pivo je standardně k dispozici ke koupi v dárkové prodejně Plzeňského Prazdroje. Sudové pivo je možné připravit k odběru po předchozí domluvě. Stačí nás kontaktovat telefonicky, emailem nebo na Facebooku.

Jaká je výše zálohy na vratné obaly? +

Záloha na sud činí 1000 Kč, na plastovou přepravku 100 Kč a na plastové košíčky 50 Kč.  

Je možné vaše pivo koupit online? +

Ano, naše pivo si můžete objednat a nechat zaslat na eshop.pivovarproud.cz. Část sortimentu je možné koupit také na online supermarketu Rohlik.cz

Kde můžu sehnat vaše tácky, etikety nebo jiné propagační předměty? +

Veškeré propagační předměty, stejně tak jako tácky nebo etikety, je možné zakoupit na našem eshopu, kde jsou také pravidelně doplňovány např. nové série etiket.

Kde si můžu dát vaše pivo? +

Seznam hospod a pivoték, kde si můžete vychutnat naše čepované nebo lahvové pivo, pravidelně aktualizujeme zde. Dále je naše pivo možné zakoupit také na Rohlik.cz nebo v Makru (Plzeň, Praha – Stodůlky, Praha – Čestlice).

Nabízíte půjčování výčepů? +

Půjčování výčepů nenabízíme, ale spolupracujeme s partnery, kteří tuto službu nabízí a mají naše sudové pivo v portfoliu.

Pujcovnapipy.cz  | Plzeň  | 720 136 888

Pivní Maják  | Praha  | 602 226 154

Pivní Pomoc  | Praha  | 737 752 081

Svět piva  | Brno  | 606 606 713

Pivotéka Hořký svět  | Třebíč  | 770 100 067

Pivotéka.cz  | Olomouc  | 601 130 330

Je možné pivovar navštívit? +

V tuto chvíli nenabízíme pravidelné termíny prohlídek. Je ale možné po předchozí domluvě rezervovat prohlídku pro minimálně 4 osoby. Na našich Facebookových stránkách také pravidelně informujeme o dnech otevřených dveří a dalších speciálních akcích v našem pivovaru.

Jaký je vztah pivovaru Proud a Plzeňského Prazdroje? +

Projekt pivovaru Proud vznikl pod záštitou Plzeňského Prazdroje, jsme jedna firma (stejné IČO), ale fungujeme jako nezávislý minipivovar s vlastním vedením a sládky. Naším cílem je vařit skvělé pivo, experimentovat s pivy různých pivních stylů a sdílet zkušenosti s lidmi v oboru.

Kdo projekt inicioval? +

Myšlenka malého pivovaru v rámci Plzeňského Prazdroje vznikla před několika lety a u zrodu stál také náš současný ředitel Michal Škoda a hlavní sládková Lenka Straková. Oba jsou odchovanci Plzeňského Prazdroje, ale také dlouholetí domovarníci a obecně velcí nadšenci do piva, se kterým tráví většinu, nejen pracovního, času. Více o našem příběhu si přečtěte zde.

Dodržujete nějaké zásady a pravidla ve svém podnikání? +

Jako součást společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s. ctíme zásady obchodní etiky a zodpovědné komunikace. Naše závazky v oblasti bezpečnosti potravin, bezpečnosti práce, ochrany životního prostředí a hospodaření s energií jsou shrnuty v rámci dokumentu Politika IMS.

Nenašli jste odpověď na vaši otázku?

Napište nám.

    Na váš dotaz co nejdříve odpovíme.

    Děkujeme.