Vítejte!

Abyste si Proud vychutnali
se vším všudy, musí vám být více jak 18 let.

Kdy jste se narodili?
Zpět

Jak se vaří pivo

Proud

Naše technologie

V našem pivovaru plánujeme vařit širokou škálu pivních stylů, a to odráží naše filozofie výběru surovin a samozřejmě i technologie, která bude v pivovaru nainstalována. Zároveň plánujeme experimentovat s novými surovinami nebo výrobními postupy, a tak je pro nás flexibilita ve výrobě klíčová.

Varna

Pěti nádobová nerezová varna s objemem 30hl a parním ohřevem nám umožní vařit infuzně i dekokčně s maximální kapacitou šest várek za den. Ze začátku neplánujeme tuto kapacitu využít. Varnu pro nás vyrobil tradiční český výrobce Pacovské strojírny.

Kvašení a ležení

K dispozici máme 4x 30hl, 10x 60hl, 6x 90hl CKT (cylindro-kónické tanky) použitelné pro kvašení i ležení. Můžeme tedy tanky libovolně kombinovat a používat pouze pro kvašení nebo pouze pro ležení a udržet tak jednotlivé fáze výroby piva oddělené, což je typické pro český ležák. Nebo můžeme použít jednu nádobu pro kvašení i ležení což může být typické pro jiné pivní styly.

Finální úprava piva

Naše piva jsou primárně nefiltrovaná a nepasterizovaná, proto dáváme na většinu našich piv garanci pouze 2 měsíce. Pro některé pivní styly můžeme ale garanci bez obav prodloužit, zejména díky vyššímu obsahu alkoholu. Máme také možnost využít odstředivku a průtokový paster, což nám například pro nealkoholické pivo, které je velmi náchylné na kontaminaci, může pomoct udržet stabilní kvalitu piva.

Stáčení

Naše pivo budeme stáčet do keg sudů o velikosti 30l a 15l s naražečem typu flach. Dále také do nevratných skleněných lahví o objemu 330ml a 750ml.