Vítejte!

Abyste si Proud vychutnali
se vším všudy, musí vám být více jak 18 let.

Kdy jste se narodili?
Zpět

Kvalitní ingredience jsou základ

100% přírodní suroviny

Proud

Není tajemstvím, že pokud chcete vařit výborná piva, potřebujete ty nejkvalitnější suroviny. My to víme také, a proto si vybíráme to nejlepší od českých i zahraničních dodavatelů, se kterými udržujeme dlouhodobé vztahy.

Voda

Používáme měkkou plzeňskou vodu, pro některé pivní styly budeme ale vodu dále upravovat dle potřeb daného stylu.

Chmel

Většina našich piv je postavena na českých, německých, britských a amerických odrůdách chmele. Pro limitované či sezónní edice ale vybíráme chmel z celého světa. Zkoušíme i nové odrůdy nebo odrůdy netypické pro daný pivní styl. Prostě experimentujeme a nechceme se nechat svazovat konvencemi.

Slad

Světlý plzeňský slad máme z vlastní sladovny Plzeňského Prazdroje. Ostatní speciální slady vybíráme od českých i zahraničních dodavatelů zejména dle kvality a vhodnosti pro daný pivní styl. Pro některé várky budeme používat i jiné obiloviny a plodiny než ječmen a zároveň můžeme použít sladované i nesladované varianty.

Kvasnice

Používáme kvasinky v tekuté i sušené formě. Víme, že kmen použitých kvasnic má zásadní vliv na celkový profil hotového piva a dle toho vybíráme pečlivě každému pivu „jeho kvasinku“. Zároveň se neomezujeme jen na kulturní kvasinky, ale řízeně používáme i jiné typy mikroorganismů.